Naše služby

Komplexní péče pro děti se skoliózou a vadným držení těla.

STOP Skolióze je jediným komplexním seskupením v naší republice, které se věnuje péči o dítě s vadným držením těla či skoliózou od diagnostiky problému, přes učení technik cvičení až po individuální výrobu kompenzačních pomůcek. Náš tým se skládá z řady odborníků, ať už se jedná o lékaře, fyzioterapeuty, protetiky, maséry či další profesionály.

Vyšetření lékařem

Náš lékář s pomocí RTG snímku určí míru dysfunkce pohybového aparátu a dále navrhne individuální léčebný plán.

Skupinové cvičení

Skupinové cvičení motivuje děti k cvičení nejen v kolektivu, ale i v domácím prostředí. Jeho cílem je napravit chyby, kterých by se dítě mohlo při cvičení doma dopouštět.

Individuální terapie

Naši fyzioterapeuté pomocí cvičení a manuálních technik pomáhají dětem zbavit se skoliózy a vadného držení těla.

Spolupráce s protetikem

Protetik na míru vytvoří dětem korzet, který podpoří léčebný proces a pomůže udržet funkční parametry získané při cvičení.

Zdravotní pobyty

Cílem zdravotních pobytů je nejen tvrdá, intenzivní práce na jednotlivých technikách a metodách zlepšení fyzických parametrů dítěte, ale z velké části i zábava. Děti se zapojují v různých společenských aktivitách a hrách, jejichž cílem je vytvářet a utužovat přátelské vztahy s dalšími účastníky. Na pobytech je vždy přítomný kvalifikovaný masér, který dokáže dítěti manuálními technikami uvolnit přetížené svalstvo.